Про шкіру

05-2-1024x373

ПРО ШКІРУ

З точки зору функціонування шкіра є найбільшим і найрізноманітнішим органом людського тіла. Вона служить для відокремлення зовнішнього та внутрішнього середовища та забезпечення захисту від впливу навколишнього середовища. Вона також захищає нас від надмірної спеки та втрати вологи, служить приймачем зовнішніх подразників. Шкіра додатково виконує важливі функції в області обміну речовин та імунології. Крім того, вона містить різноманітні механізми регулювання.

ОСНОВНІ ФУНКЦІЇ ШКІРИ:

 

1. Шкіра як захисний бар’єр

Шкіра захищає організм від проникнення збудників хвороб та сторонніх речовин, від механічних ушкоджень та радіаційних уражень, а також від втрати рідини, електролітів та білка.

2. Обмін речовинами

Речовини поглинаються та викидаються в навколишнє середовище у різних пропорціях через поверхню тіла. Прикладом цього фізіологічного процесу є так зване «шкірне дихання», або абсорбція і викид солей чи води. Це також може стосуватися поглинання отруйних речовин з навколишнього середовища, що спричиняють алергію.

3. Захист від УФ-випромінювання

Щоб запобігти шкідливого впливу ультрафіолетового випромінювання, шкіра має наступні захисні механізми:

  • Роговий шар (stratum corneum) людської шкіри абсорбує та рефлектує, як правило, близько 10% UVB- та половини UVA-випромінювання. Від підвищеного ультрафіолетового проміння спочатку шкіру захищає товстий роговий шар.
  • Фізичне поглинання ультрафіолетових променів захищається також через пігментацію. Змінювання пігментації шкіри людини є унікальним засобом регулювання та захисту від ультрафіолетового випромінювання.
  • В поті людського тіла містять речовини, що поглинають UVA-випромінювання  (уроканові кислоти).

4. Шкіра як представлення себе

Оскільки шкіра відіграє ключову роль у нашому зовнішньому вигляді, тому вона є головним об’єктом косметології. Згідно з тестами, які були проведені вченими в Бремені в університеті Джейкобса, люди з гладкою шкірою сприймаються як надійні та серйозні.

СТРУКТУРА ШКІРИ:

Нормальна структура шкіри

Суха шкіра

ЗАХИСНИЙ КИСЛОТНИЙ ШАР ШКІРИ:

На поверхні шкіри є тонкий шар, що складається з вільних жирних кислот, частинок поту, шкірного сала та води. Цей природний захисний шар кислоти, який має рН від 4 до 6, створює бар’єр від шкідливого зовнішнього впливу. Він також впливає на поширення мікроорганізмів (бактерії) на шкірі. Неушкодженний кислотний шар підтримує захисні бактерії та контролює і регулює поширення патогенних мікроорганізмів. Відповідно, порушений кислотний бар’єр шкіри сприяє надмірній втраті вологи, проникненню шкідливих речовин та напливу небажаних мікроорганізмів.

Науково необґрунтовано, чи часте вмивання лужним милом (господарським милом) та дуже гарячою водою створює дисбаланс у кислотному шарі шкіри. Проте сучасні продукти очищення шкіри мінімізують навантаження захисного кислотного шару, а здорова шкіра швидко повертається до нормальної стану.

Чому шкіра потребує спеціального догляду?

Здорова та неушкоджена шкіра містить власні природні зволожуючі фактори (шкірне сало, жирні кислоти, білки), які забезпечують збалансовану вологу шкіри та забезпечують, щоб шкіра не відчувала жорсткості, запобігала лущенню та відшаровуванню. Адекватна вологість шкіри означає, що природна еластичність залишається незмінною.

Так чому шкіра потребує особливого догляду? Зрештою, наші предки не мали доступу до різноманітних засобів догляду, які ми маємо сьогодні. Чи не достатньо просто вмиватися господарським милом?

 Перш за все, це не так, оскільки ще в часи Клеопатри приймали ванни з козячим молоком. Кожен, хто відвідав М’янму, бачив жінок з жовтуватою пастою на їхніх обличчях, виготовленою з кори, для захисту та догляду за шкірою.

По-друге, ми живемо в наші дні довше, ніж наші предки, і більш зріла шкіра має особливі вимоги. Оскільки вона не здатна підтримувати природний баланс, вона потребує підтримки.

По-третє, тепер у нас різні вимоги як повинна виглядати наша шкіра. Добре доглянута шкіра вказує на молодість, здоров’я та красу.

Крім того, зростає навантаження, спричинено шкідливими речовинами з навколишнього середовища, частим вмиванням неправильними засобами очищення, сонячними ваннами, сухим нагрітим повітрям тощо.

Тому підтримка природного кислотного захисту та водного балансу є основним завданням сучасного догляду за шкірою. Такий, який може стабілізувати природний захист, запобігти втраті вологи та забезпечити зволоження  при сухому повітрі.

BIOMATRIX®

Стандартні креми містять жири та воду, які повинні бути стабілізовані у краплинній формі за допомогою хімічних емульгаторів. В іншому випадку жир і вода будуть відокремлені (Експеримент: налийте воду та олію у відповідний контейнер та швидко струсіть – через деяким час ми можемо побачити повністю розмежування). Тим не менше, емульгатори, що містяться в стандартних кремах, можуть знищити і вимити природний захисний бар’єр шкіри, оскільки вони вивільняють не тільки жирні кислоти емульсії, але і природні жирні кислоти на поверхні шкіри. Це дуже шкідливо для функціонування шкіри. Захисні речовини вимиваються зі шкіри під час кожного очищення. Вони не можуть бути замінені іншими засобами догляду за шкірою, оскільки ще більше емульгаторів наносяться на поверхню шкіри під час кожного повторного кроку догляду за шкірою. Процес повторюється під час кожного очищення вранці та ввечері. Зрештою, шкіра “вимивається” через багаторазове використання продуктів догляду за шкірою з емульгаторами. Це приводить до сухої шкіри, яка відчуваєся натягнутою, та лущиться, що вимагає подальшого догляду.

На відміну від стандартних продуктів догляду за шкірою, структура BIOMATRIX® ідентична шкірі. Вона не містить хімічних емульгаторів і навіть зміцнює природний бар’єр шкіри. Шкірно-ідентична матриця забезпечує набагато вищий захист, ніж крапельна структура стандартних кремів.

Під мікроскопом дуже чітко можемо побачити різницю між BIOMATRIX® та структурою звичайних косметичних кремів. Структура необробленої натуральної поверхні шкіри майже ідентична структурі BIOMATRIX®.

Структура стандартного крему

Структура поверхні шкіри людини

Структура BIOMATRIX®

Таблиця 1 Порівняння Biomatrix® та стандартної емульсії / крему

BIOMATRIX® Стандартна емульсія / крем
Ідентична шкірі + + +
Відновлення та захист натурального бар’єру шкіри + + +
Вивільнення інгредієнтів для догляду + + +
Немає емульгаторів +
Немає консервантів + +/-
Немає ароматизаторів + +/-

Шарова структура BIOMATRIX® виробляється через комплексний процес високого тиску. За допомогою цього методу, який здійснюється неодноразово, шари жиру / води стабілізуються. Тому емульгатори та консерванти можуть бути повністю виключені.

Шкірноподібна структура тепер може ідеально лежати на верхньому шарі шкіри і таким чином підтримувати природну захисну функцію (J. Wohlrab et al., Skin Pharmacol Physiol 2010, 23: 298-305).

Проте не тільки захисний бар’єр зміцнюється. Тісно поєднуючи матричну структуру з роговим шаром (Stratum Corneum), засоби догляду можуть глибше проникати в шкіру. Подібні структури також використовуються в фармацевтичній промисловості. Було продемонстровано, що активні речовини з матричною структурою проникають у шкіру багато разів краще, ніж стандартні крапельні емульсії. Через таке косметичне використання засобів догляду за шкірою допоміжні речовини глибше проникають у шкіру, та одночасно зміцнюється захист від зовнішніх впливів.

З цієї причини всі продукти компанії Swiss Power Cosmetics SPC® не містять ароматизаторів та консервантів. Обидві речовини потенційно можуть спричинити алергічні реакції, тому їх не слід наносити на шкіру.

Заказать по телефону